"Als je een foto print, komen al je gevoelens die je had toen je de foto nam op papier en worden ze tastbaar", zegt reisfotograaf Joel Santos, die prints van zijn foto's maakt als cadeau, voor tentoonstellingen of voor de verkoop via zijn website. "Dat zorgt voor heel veel waarde, veel meer dan je zou denken van papier en inkt." © Magali Tarouca
"Hoewel het leven steeds meer digitaal wordt, zijn we allemaal diep van binnen analoge wezens", vertelt Canon Ambassador Joel Santos. "We blijven steeds meer verbonden met andere mensen via sociale media en instantmessaging en delen afbeeldingen online, maar we geven nog altijd de voorkeur aan tastbare dingen. Wat foto's betreft, denk ik dat er niks boven print gaat. Als ik een foto bijzonder vind, wil ik die graag printen."
Joel woont in Portugal en is reisfotograaf en maker van documentairefilms. In zijn werk richt hij zich hoofdzakelijk op mensen die op traditionele wijze leven op afgelegen plekken over de hele wereld, zoals China, Mongolië, India en Ethiopië. Het printen van zijn verhalen vormt een belangrijk onderdeel van zijn fotografie, zowel voor tentoonstellingen en printverkoop als voor cadeaus. "Als je iemand iets geeft dat ze fysiek kunnen hebben, vasthouden, aanraken en ruiken, waarderen ze het meer", zegt hij.
Joel gelooft dat print absoluut ook commerciële voordelen voor zijn onderneming heeft. "Het verkopen van prints is niet mijn belangrijkste inkomstenbron, maar ik krijg wel volop verzoeken van bedrijven en particulieren die mijn foto's mooi vinden en een print aan hun muur willen hangen", vertelt hij.
Joel geeft hier advies voor storytelling met print en bespreekt de voordelen van de Canon PIXMA PRO-200.