In de Nederlandse hoofdstad Amsterdam vindt het World Press Photo (WPPh) Festival plaats, het prestigieuze jaarlijkse fotojournalistiekfestival dat Canon al sinds 1992 sponsort. De winnaars van de World Press Photo Contest 2018 worden op 12 april bekendgemaakt, waarna op 13 en 14 april 2018 World Press Photo Exhibition- en Festival-evenementen volgen op verschillende plaatsen in de stad.
In de festivalzalen worden heel wat interessante evenementen georganiseerd, zoals lezingen, workshops, voorstellingen, tentoonstellingen en signeersessies. De beste fotojournalisten, redacteurs en agentschappen zijn van de partij. Hier lees je over vijf niet te missen Canon-evenementen die zullen plaatsvinden.
1. De feestelijke openingsavond van Canon
Op 13 april van 20:00 tot 23:00 uur organiseert Canon de exclusieve opening van de World Press Photo Exhibition, die plaatsvindt in de 15e-eeuwse kerk 'De Nieuwe Kerk' in het centrum van Amsterdam. Mensen met een toegangsbewijs zien als eersten de tentoonstelling met alle winnaars uit de foto- en digitale storytellingwedstrijden. Daarna reist de tentoonstelling de wereld rond.
2. Ivor Prickett vertelt over 'The Battle for Mosul'
Twee foto's van de Ierse fotojournalist, die met Canon-apparatuur werkt, staan op de shortlist van zes foto's voor de Photo of the Year-prijs van de World Press Photo Contest. Daarnaast is er eentje genomineerd in de categorie General News. Op 13 april om 15:15 uur praat de New York Times-fotograaf in de Zuiveringshal West in Amsterdam over zijn serie 'The Battle for Mosul', waaruit al zijn shortlistfoto's zijn gekozen.